Сат-Ок. Земля Солоних Скель https://web.lihtar.in.ua/library/khudozhnja-literatura/stani%CC%81slav-suplato%CC%81vych-sat-ok

Сат-Ок. Земля Солоних Скель

Стані́слав Суплато́вич


Сат-Ок (Довге Перо; ім'я за паспортом - Станіслав Суплатович (польською - Stanislaw Suplatowicz), 1920-2003) - письменник, автор відомих в колишньому СРСР автобіографічних повістей "Земля солоних скель" (1957) і "Таємничі сліди". За походженням метис (був сином вождя індіанського алгонкінського племені шеванезів (шауні) Лео-карко-оно-ма (Високого Орла) і польки Станіслави Суплатович (індіанське ім'я - Та-ва, Біла Хмаринка), що втекла з царського заслання з Чукотки на Аляску, а далі - в Канаду). Виріс серед індіанців. 

Незадовго до початку Другої світової війни разом з матір'ю виїхав у Польщу, як передбачалося - на рік (1937). Працював на пошті. У 1940 р. вони обоє були заарештовані гестапо. З потягу, що йшов в Освенцим, Сат-Ок втік і приєднався до партизанського загону Армії крайовой - АК (псевдонім - "Козак", кавалер Хреста доблесних (pl: Krzyz Walecznych). Після війни за участь в АК заарештований комуністичною владою, пробув декілька років в ув'язненні. Після звільнення працював моряком, потім замешкав у Ґданську і одружився. 

З 1958 р. почав писати книги про своє життя серед індіанців, перекладені на багато мов світу, в тому числі й на українську. Брав участь в телепередачах, вважається одним з піонерів руху індіаністів у Польщі. 
Помер 3 липня 2003 р. в Ґданську. 

У цій книзі описані неймовірно захоплюючі дитячі та підліткові роки писменника. 


Озвучено: Оксана Франчук (звукорежисура), Олег Ярмолінський (голос).

Слухати 'Сат-Ок. Земля Солоних Скель'

Поділіться книгою в соцмережах!